Koľko dní prebieha renovácia podlahy?

Záleží od celkového rozmeru renovovaného priestoru. V zásade však platí, že miestnosť vo veľkosti do 35 m2 odovzdáme už do 24 hodín.

Ako pripraviť miestnosť na brúsenie parkiet?

Miestnosť je pred začiatkom renovácie parkiet potrebné vypratať a zbaviť nábytku, prípadne kobercov.

Koľko vrstiev vosku nanášate na parkety?

Opravenú podlahu, to znamená vybrúsenú a vytmelenú, voskujeme tvrdeným francúzskym olejovým voskom najmenej trikrát.

Ako dlho vydržia parkety po renovácii?

Podlaha z drevených parkiet sa vyznačuje mimoriadnou životnosťou až do 50 rokov, počas ktorých odporúčame opätovnú renováciu najviac 5 krát. V praxi to znamená, že parkety po renovácií vydržia ako nové takmer 10 rokov.

Po ako dlhom čase po renovácii je možné po podlahe chodiť ?

Zrenovované parkety sú pochôdzne už do 24 hodín. Vo všeobecnosti sú však natrvalo vytvrdené po uplynutí doby 48 hodín, kedy je možné vrátiť do miestnosti všetok nábytok a život  a začať ju používať bežným spôsobom.

V akom rozsahu sa pohybuje cena renovácie?

Cena bežnej renovácie parketovej podlahy sa pohybuje priaznivo už od 13 eur / m2, samozrejme však záleží od stupňa náročnosti vykonávaných opráv.

Aký je rozdiel medzi drevenou parketovou podlahou a laminátom?

Podlaha z drevených parkiet sa vyznačuje dlhou životnosťou až do 50 rokov na rozdiel od laminátovej, ktorá vydrží v pôvodnom stave najviac 5 rokov. Fyzikálne vlastnosti dreva, akou je napríklad tepelná izolácia, sa nedajú s laminátovou podlahou porovnať. Laminát je na pocit aj dotyk chladný, drevo, naopak, teplé. Výhodou drevenej podlahy je tiež možnosť zmeny jej farby pri renovácií, takzvanou technológiou tónovania. Ak chcete zmeniť farbu laminátovej podlahy, musíte ju jednoducho celú vymeniť.

Čím sa líši lakovanie parkiet od voskovania?

V našej firme uprednostňujeme voskovanie parkiet pred lakovaním. Najzásadnejší rozdiel je v tepelnej vodivosti jednotlivých materiálov. Lak zostáva na povrchu parkety a na dotyk je chladný. Naopak, tvrdený olejový vosk vsiakne do povrchu dreva, kde zreaguje s lignínom a vytvorí ochrannú vrstvu. Drevo je na dotyk príjemné teplé a prirodzene ohrieva.