Obložkové dvere

Ako správne zistiť rozmery obložkových zárubní a dverí?

Riziko nesprávneho zamerania otvorov na osadenie obložkových zárubní a dverí je pomerne vysoké, klientom preto neodporúčame meranie vo vlastnej réžii. Naše skúsenosti ukazujú, že takmer v každom prípade, keď si klient vymeriava otvory sám, dodané zárubne a dvere mu jednoducho nepasujú a nedajú sa namontovať. A naopak, keď sú vopred zmerané profesionálom, pasujú vždy na 100%. Najjednoduchším riešením je preto nechať si otvory profesionálne premerať našou firmou.

Prečo je lepšie nechať si zmerať otvory zárubní profesionálne?

Pri správnom meraní otvoru na osadenie obložkovej zárubne sa nemeria iba šírka, výška či hrúbka steny, no je potrebné zohľadniť viacero faktorov súčasne. Najmä v panelákových bytoch sa často na otvoroch nachádzajú zúženia, s ktorými je nutné počítať, aby ich lemovka zárubne bezpečne a dostatočne prekryla.

Ako ovplyvní nesprávna montáž funkčnosť dverí?

Neodborne nahodenie dverí značne znižuje ich funkčnosť a odolnosť. Od jednoduchých ťažkostí, ako je zadieranie dverí pri otváraní alebo ich nepriľnavosť, môžu zle osadené dvere sústavne mechanicky poškodzovať samotnú zárubňu, čím sa pomerne znižuje životnosť jednak dverí, ale i zárubní.

Ako dlho trvá montáž obložkových zárubní a dverí?

Pokiaľ sa v byte alebo dome nachádza do desať kusov dverí, montáž spravidla trvá najviac jeden deň.

Aké sú najčastejšie chyby pri nákupe dverí?

Skúsenosť nám ukazuje, že zákazníci sa najčastejšie pomýlia pri určovaní, či potrebujú ľavé alebo pravé dvere. Strana sa správne určuje tým spôsobom, že sa klient postaví za zavreté dvere tak, aby videl na pánty. Ak sú pánty naľavo, jedná sa o ľavé dvere. Ak napravo, ide o pravé dvere.

Na slovenskom trhu sa, okrem dverí vyrobených podľa slovenskej normy, predávajú aj dvere vyrobené podľa poľskej normy. Tie sú spravidla dlhšie a je potrebné ich odborne skrátiť.

Akú záruku na prácu poskytujete?

Záruka na prácu je v našej firme dva roky, počas ktorej garantujeme funkčnosť obložkových zárubní a dverí, ako aj záručný a pozáručný servis. Najmä v novostavbách môžu dvere časom sadnúť. Po dohode s klientom ich preto prídeme v prípade potreby bezplatne doštelovať.

Koľko stojí montáž jednej oblôžkovej zárubne a dverí?

Základná cena za osadenie jednej zárubne a dverí začína na cene 48 eur/ks. Výsledná cena sa však odvíja od toho, či sa budú dvere a zárubňa upravovať na slovenskú normu. Na Slovensku sa totiž predávajú aj dvere v štandardnej poľskej norme, ktoré sú dlhšie a je potrebné ich odborne skrátiť.

Parkety

Koľko dní prebieha renovácia podlahy?

Záleží od celkového rozmeru renovovaného priestoru. V zásade však platí, že miestnosť vo veľkosti do 35 m2 odovzdáme už do 24 hodín.

Ako pripraviť miestnosť na brúsenie parkiet?

Miestnosť je pred začiatkom renovácie parkiet potrebné vypratať a zbaviť nábytku, prípadne kobercov.

Koľko vrstiev vosku nanášate na parkety?

Opravenú podlahu, to znamená vybrúsenú a vytmelenú, voskujeme tvrdeným francúzskym olejovým voskom najmenej trikrát.

Ako dlho vydržia parkety po renovácii?

Podlaha z drevených parkiet sa vyznačuje mimoriadnou životnosťou až do 50 rokov, počas ktorých odporúčame opätovnú renováciu najviac 5 krát. V praxi to znamená, že parkety po renovácií vydržia ako nové takmer 10 rokov.

Po ako dlhom čase po renovácii je možné po podlahe chodiť ?

Zrenovované parkety sú pochôdzne už do 24 hodín. Vo všeobecnosti sú však natrvalo vytvrdené po uplynutí doby 48 hodín, kedy je možné vrátiť do miestnosti všetok nábytok a život  a začať ju používať bežným spôsobom.

V akom rozsahu sa pohybuje cena renovácie?

Cena bežnej renovácie parketovej podlahy sa pohybuje priaznivo už od 13 eur / m2, samozrejme však záleží od stupňa náročnosti vykonávaných opráv.

Aký je rozdiel medzi drevenou parketovou podlahou a laminátom?

Podlaha z drevených parkiet sa vyznačuje dlhou životnosťou až do 50 rokov na rozdiel od laminátovej, ktorá vydrží v pôvodnom stave najviac 5 rokov. Fyzikálne vlastnosti dreva, akou je napríklad tepelná izolácia, sa nedajú s laminátovou podlahou porovnať. Laminát je na pocit aj dotyk chladný, drevo, naopak, teplé. Výhodou drevenej podlahy je tiež možnosť zmeny jej farby pri renovácií, takzvanou technológiou tónovania. Ak chcete zmeniť farbu laminátovej podlahy, musíte ju jednoducho celú vymeniť.

Čím sa líši lakovanie parkiet od voskovania?

V našej firme uprednostňujeme voskovanie parkiet pred lakovaním. Najzásadnejší rozdiel je v tepelnej vodivosti jednotlivých materiálov. Lak zostáva na povrchu parkety a na dotyk je chladný. Naopak, tvrdený olejový vosk vsiakne do povrchu dreva, kde zreaguje s lignínom a vytvorí ochrannú vrstvu. Drevo je na dotyk príjemné teplé a prirodzene ohrieva.